„Małopolska akademia futbolu dla subregionu sądeckiego w ramach budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego”.

Szanowni Państwo,

od dziś zaczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Potrwa równo miesiąc – do 14 czerwca. Miło nam, że możemy powalczyć w głosowaniu o realizację naszych wspólnych przedsięwzięć, ale aby zwiększyć szansę na sukces, prosimy o zapoznanie się z kluczowymi informacjami i wskazówkami.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że dofinansowanie w każdym z subregionów otrzyma około 14-15 projektów (w zależności od ich wartości). W każdym do głosowania dopuszczono około 30-40 (najmniej w subregionie tarnowskim, najwięcej – w Krakowie i Krakowskim Obszarze Metropolitalnym). Szanse na starcie wynoszą więc mniej więcej 40-50% dla każdego zgłoszonego zadania. My chcemy je znacząco zwiększyć.

Do wygrania głosowania w minionych latach zdarzało się, że wystarczyło mieć 700 głosów, ale zdarzało się, że wynik blisko 2000 okazywał się za mały. My zakładamy, że bezpieczny pułap powodzenia w głosowaniu to właśnie 2000-2500 głosów. 1500-2000 głosów – bardzo duża szansa, że się uda. 1000-1500 – walczymy, ale los nie jest tylko w naszych rękach. Poniżej 1000 głosów – trzeba będzie mieć fuksa.

Abyśmy byli w stanie zagwarantować sobie sukces, każdy z klubów uczestniczących w projekcie powinien zebrać i dostarczyć około 1000-1200 głosów. Ale im więcej, tym lepiej. Natomiast żebyśmy mogli na coś liczyć – poprzeczkę powinniśmy zawiesić na zupełnie minimalnym poziomie 700-800 głosów na klub. Warto wziąć pod uwagę, że zazwyczaj nawet około 1/3 głosów zostaje odrzucona (jeśli ktoś zagłosował dwa razy – czy przez Internet, czy na karcie do głosowania, czy na dwa różne projekty – jego głosy się kasują! jeśli karta do głosowania jest nieprawidłowo wypełniona i brakuje choćby jednej oznaczonej zgody – głos jest anulowany).

Jak mieć najlepszą kontrolę nad głosowaniem i aktualnym postępem zbierania głosów? To proste, należy głosy zbierać w wersji papierowej, na kartach do głosowania. Łatwo je wówczas policzyć, sprawdzić czy wypełniono je poprawnie itd. Każdy klub uczestniczący w projekcie powinien mieć koordynatora odpowiedzialnego za zbieranie głosów. Powinniśmy przyjąć również system monitorowania tego, co mamy. Dlatego prosimy o dostarczenie wypełnionych kart do głosowania w trzech terminach:
– do 31 maja (I transza)
– do 7 czerwca (II transza)
– do 13 czerwca (III transza)

Taki sposób współpracy pozwoli nam dokładnie podliczać bieżące wyniki, a tym samym względnie dobrze oszacować wynik końcowy i zmobilizować Was do większego zaangażowania 🙂

Powinniście zaangażować w zbieranie głosów swoich zawodników i ich rodziny, sympatyków, a może współpracujecie lokalnie z jakimiś organizacjami pozarządowymi czy innymi klubami, z którymi – w razie sukcesu – możecie podzielić się potem jakimś „grantem” (np. przekazać im trochę sprzętu wygranego).

Kilka kwestii technicznych na koniec:
Jak głosować?

Na kartach do głosowania lub przez Internet. Głosowanie trwa od 14 maja do 14 czerwca. Można oddać tylko jeden głos – na jeden projekt i jedną z dróg głosowania (na karcie lub przez Internet). UWAGA: Głos oddany na dwa różne projekty lub dwoma różnymi sposobami – nie będą się liczyć!

WZÓR KARTY DO GŁOSOWANIA – wydrukować wiele egzemplarzy (najlepiej już po wpisaniu nazwy i numeru projektu) i rozdać wszystkim chętnym, a potem odbierać wypełnione

GŁOSOWANIE PRZEZ INTERNET (kliknij) – to rozwiązanie polecamy mniej, bo nie ma nad nim kontroli i wbrew pozorom – nie można ufać komuś, kto obiecuje zagłosować… – takie nasze wieloletnie już doświadczenie

Kto może głosować?

Każdy mieszkaniec Waszego Regionu (nie musi być w nim zameldowany!), który ukończył 16 lat. Mogą więc głosować choćby uczniowie szkół średnich, którzy urodzili się nie później niż 14 czerwca 2005. Szkoły to zresztą potężny rezerwuar głosów i jeśli dobrze pogadacie z dyrekcją lokalnych szkół średnich – uczniowie dostarczą Wam mnóstwo kart do głosowania! Wy zaś możecie szkole sprezentować np. piłki czy inny sprzęt sportowy

Jak docierać do ludzi? Jak mogą nam pomóc?

Oddając głos, to już coś. Ale zbierając głosy od rodziny, znajomych, kolegów ze szkoły czy pracy, klientów – stają się naprawdę ważnym graczem w naszym „wyścigu”! Mogą też pomóc reklamować nasz projekt w Internecie i rozmowach prywatnych oraz… podzielić się z nami swoim pomysłem, co zrobić, by jeszcze zwiększyć nasze szanse!

Co z tego będą mieć głosujący?

Mamy nadzieję, że przede wszystkim dobrą zabawę w trakcie zbierania podpisów i satysfakcję z końcowego sukcesu! Bogaty zasób sprzętu na lata (stroje sportowe, dresy, piłki – to co wpisaliśmy do projektów), z którego będą korzystać przez lata. A dla tych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i dostarczą przed 14 czerwca najwięcej wypełnionych kart do głosowania (tylko tę metodę będziemy wliczać do konkursu) – przygotujcie specjalne nagrody! Proponujemy zniżki na obóz sportowy, zwolnienie ze składek członkowskich np. na trzy miesiące, piłkę czy inne gadżety, które (jeśli tak uważacie) możecie „zainwestować”, by zwiększyć liczbę zebranych podpisów.

Inne Artykuły